O Pivot Point

 

 

FAKTY o Pivot Point

       
  • Rok założenia: 1962
  • Główna siedziba – Evanston, Illinois U.S.A
  • Około 50, 000 studentów kończących różne programy szkoleniowe PivotPoint każdego roku
  • Stworzenie główka treningowa Snap Cap® ( do wielokrotnego użytku, możliwość recyklingu ), do szkolenia studentów z zakresu koloryzacji, strzyżenia, faktury i technik stylizacji.
  • Posiada i prowadzi trzy akademie korporacyjne w okolicy Chicago
  • Poprzez sieć międzynarodowych dystrybutorów Pivot Point jest już dostępny w około 500 szkołach na terenie 5 kontynentów.

SIŁA PRZEZ EDUKACJĘ

Pivot Point International to wiodący na rynku wydawca książek edukacyjnych z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki dla ośrodków szkoleniowych, salonów, uczniów, studentów, indywidualnych stylistów i międzynarodowych  dystrybutorów.

Wydania A Designer’s Approach™, Salon Fundamentals™, Artist Access®, Exam Ace™, Snap Cap®, Meta:™, Mindful Teaching® and Salonability™ można znaleźć na wszystkich sześciu kontynentach. Od 1962 roku Leo Passage założył szkołę Pvot Point w Chicago w  Ilinois i od tego czasu firma daje wiedzę i siłę obejmując swym zasięgiem kreatorów fryzjerstwa, którzy chcą wynieść swoje umiejętności na wyższy poziom artystycznego tworzenia.

Kształcenie ustawiczne to kamień węgielny, który stał się bazą ponad 50-letniej pracy Pivot Point. Wyszkoleni przez Pivot Point to profesjonaliści, którzy są odważni, ciekawi wiedzy w  dążeniu do sukcesu, bo wiedzą jak dotrzeć do każdego klienta z precyzją i artyzmem – cechami wskazującymi na metodę Pivot Point.