Filozofia

Fryzjerzy i kosmetolodzy to artyści, którzy wyrażają swoją kreatywność poprzez pracę z włosami, pielęgnację skóry, sztukę manicure czy make-up.  Dostarczają oni także indywidualny serwis dopasowany do różnych typów klientów zapewniając spełnienie ich potrzeb i marzeń.

Tworzenie systemu edukacji w szkole będącego odzwierciedleniem prawdziwej pracy w salonie – to klucz do sukcesu uczniów. System ten obejmuje wiedzę teoretyczną – od anatomii do zarządzania biznesem , wiedzy marketingowej i filozofii projektowania. Uczniowie uczą się także praktycznych umiejętności tj. Strzyżenia, projektowanie fryzur, stylizacja, koloryzacja.Program edukacyjny Pivot Point zmienia sposób w jaki nowe pokolenia uczniów będą się uczyć i zdobywać wiedzę. Do tej pory większość systemów wykorzystuje tradycyjny sposób nauki – wykłady, podręcznik i praktyczne ćwiczenia.
Program edukacyjny Pivot Point tłumaczy teorię w wizualny sposób, oparty na połączonych koncepcjach sztuki i projektowania. Te fundamentalne koncepcje mają zastosowanie w praktycznych rozwiązaniach i w strategiach komunikacyjnych z klientem. Taki, nowy system edukacji rozwija umiejętność nauki ucznia, przygotowując go do codziennej, rzeczywistej pracy w salonie.

To naukowe podejście Pivot Point do projektowania fryzur opiera się na systemie edukacji, który podkreśla ponadczasowe, uniwersalne koncepcje nauki i sztuki łączące się by stworzyć praktyczną ramę nauki w projektowaniu opartą na procedurach i technikach. Po zrozumieniu teorii, zasad i technik projektowania fryzur, okaże się, że chociaż trendy i moda zmieniają się, kila koncepcji pozostaje stałych.

 Program edukacyjny Pivot Point oparty jest na podstawowym założeniu edukacji: widzieć, myśleć, tworzyć i adaptować jak projektant.
Widzieć jak projektant – nauka umiejętności obserwacji i łączenia inspiracji z różnych źródeł. Nauka ta skupia uwagę ucznia na detalach fryzury.
Myśleć jak projektant – nauka wizualizacji i organizacji poprzez analityczne myślenie.
Tworzyć jak projektant – rozwijanie umiejętności i technik aby wykonać, planować i tworzyć przewidywalne efekty i rezultaty
Adaptować jak projektant – nauka komponowania i indywidualnego dopasowania w zapewnieniu uzyskaniu satysfakcji klienta.