Historia

 

50 lat Pivot Point

    Leo Passage, założyciel Pivot Point International
Przez pięć dekad Pivot Point był liderem w edukacji z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki by stworzyć profesjonalistów z branży urody na całym świecie. Od fryzjerów do estetyków, do rywalizujących stylistów i tych, którzy będą uczyć kolejnych stylistów, nasz system edukacji to metody umożliwiające solidne podstawy do osiągnięcia sukcesu.       
 
 W 2012 roku mija 50 lat naszej pracy edukacyjnej. Przenosimy pasję uczenia się i kreatywną siłę Pivot Point od jej założyciela Leo Passage. Patrząc w jutro i następne 50 lat, czujemy się zobowiązani do kontynuacji a jednocześnie do odkrywania nowych granic edukacji.
 
  W 1958 roku, Leo Passage wyemigrował do Ameryki z Holandii ze swoją młodą żoną, Lenie. Stworzył tam system szkoleniowy, który jest dziś przekazywany w krajach na całym świecie. Podczas swojej długiej kariery, Passage był zwycięzcą w ponad 95 zawodach fryzjerskich i zdobył reputację wizjonera. W 1961zdobył najbardziej pożądaną nagrodę – World Supreme Champion, i nagrodę Fryzjera Roku podczasInternational Beauty Show w Nowym Jorku. Dzięki zainteresowaniu zasadami sztuki i projektowania Bauhaus, Passage zobaczył jak idee Bauhaus mogą być zastosowane w nauce fryzjerstwa. W 1962 otworzył pierwszą Szkołę Pivot Point Beauty School na rogu ulic Howard i Clark w północnej części Chicago. To tam rozwinął, ulepszył system fryzjerstwa, który stał się standardem w nauce kosmetyki i fryzjerstwa. Leo Passage stał się gigantem przemysłu fryzjerskiego, pokazał, że solidne wykształcenie, jasno określone cele i chęć zostania najlepszym sprawią, że staniesz się liderem a nie naśladowcą. Dziś jego idee żyją pośród wszystkich edukatorów i absolwentów w najlepszych salonach, ośrodkach Spa i firmach na całym świecie. Leo Passage : „ Poprzez  zastosowanie zasad  sztuki i projektowania filozofii Bauhaus we fryzjerstwie udało się stworzyć uniwersalny język. To pozwala kreatorom na całym świecie zjednoczyć się używając tego samego systemu edukacji i tego samego języka”

 

 

Salonability


Nowa koncepcja szkoleń  -  standardy Pivot Point, które pomagają zdobyć poziom umiejętności  - Salonability ( umiejętność kreatywnego tworzenia w salonie) – dynamiczne i holistyczne podejście do nauki – kompletny zestaw książek do nauki zawodu w połączeniu z praktyczną nauką i źródłami interaktywnych zajęć online.     Pivot Point’sSalonability zawiera także wszechstronne materiały szkoleniowe przystosowane do nauki. Efektem jest – wielki fryzjer stylista. Program dostępny będzie wkrótce  także w Polsce!
 
 
   
   

Świętujemy 50 lat...

przeszukując  nasze  archiwa.
Książka Pivot Point to retrospekcja ostatnich 50 lat mody i urody, która przenosi nas do czasu przyszłego.