Nasza Historia

Wszystko zaczęło się w 1962 roku kiedy uznany już na świecie stylista zrewolucjonizował system Edukacji w branży Hair&Beauty

Ponad 60 lat współpracy

Najbardziej zaufana marka w edukacji fryzjerskiej i kosmetycznej, Pivot Point International, nieustannie wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszej branży. Trzy pokolenia przywódców rodziny Passage – wszyscy absolwenci szkół fryzjerskich i kosmetycznych oraz licencjonowani profesjonaliści w dziedzinie fryzjerstwa i urody – zobowiązali się do spuścizny Leo polegającej na robieniu tego, co słuszne, wprowadzaniu zmian i nigdy nie narażaniu na szwank uczciwości, etyki ani zaufania.
Nasz program edukacyjny, książki instruktażowe, akcesoria metodyczne i główki treningowe cieszą się zaufaniem profesjonalistów na 6 kontynentach.

1953

DĄŻENIE DO CELU

Jako nastolatek Leo Passage pomaga w zakładzie fryzjerskim swojego ojca w Belgii. Wkrótce Leo przeprowadza się do Holandii, aby odbyć praktykę w salonie należącym do przyjaciela jego ojca, który był prezesem Holenderskiej Federacji Fryzjerskiej. Inspirują go piękne włosy i kreatywny świat konkurencji.

„Szukaj i doceniaj najlepszych mentorów w swoim życiu. Otaczaj się ludźmi, którzy mają pozytywne nastawienie i zawsze w Ciebie wierzą. Poświęć się uczeniu się przez całe życie i uczyń swoją karierę hobby, aby dobrze się przy tym bawić”. — Leo Passage

1957

POJAWIA SIĘ IKONA

Leo zdobywa ponad 100 europejskich nagród konkursowych, w tym Mistrzostwo Holandii w 1957 roku i otrzymuje zaproszenie do Holenderskiej Olimpijskiej Drużyny Fryzjerskiej. Leo został później uznany przez Modern Salon za jednego z 50 najlepszych fryzjerów wszechczasów.

1962

OTWARCIE PIERWSZEJ SZKOŁY PIVOT POINT

Z głębokiej chęci dzielenia się swoją wiedzą i talentami, Leo otwiera szkołę fryzjersko-kosmetyczną w Chicago, oferując zajęcia zarówno dla profesjonalistów, jak i studentów. Zaczyna od pięciu uczniów i ostatecznie rozwinie go w sieć milionów na całym świecie. Rodzi się Pivot Point!

„Używam terminologii projektowania i analizy, która sprawdziła się już w wielu innych obszarach. Mogłem podzielić się tym z moimi rówieśnikami i to miało sens”. — Założyciel i prezes Pivot Point, Leo Passage

1965

NASZE KORZENIE, NASZE INSPIRACJE, NASZE DZIEDZICTWO

Zainspirowany naukami Bauhausu, najsłynniejszej szkoły sztuki i rzemiosła XX wieku, Leo ustanawia pierwszą metodę projektowania fryzur z naukowym podejściem. Northwestern University i Art Institute of Chicago weryfikują i zapewniają stosowanie poprawnej terminologii projektowej w edukacji Leo, która wykorzystuje terminy wcześniej ograniczone do tradycyjnych sztuk projektowania, takich jak architektura, malarstwo i rzeźba.

„Przedmiot jest określony przez swoją naturę. Aby zaprojektować go tak, aby prawidłowo funkcjonował – krzesło czy dom – trzeba poznać jego naturę”. — Mistrz architekt i założyciel Bauhausu, Walter Gropius

1969

UDOSTĘPNIANIE PIVOT POINT WSZYSTKIM

Ponieważ coraz więcej szkół pyta, czy mogą nauczać unikalnego systemu projektowania Pivot Point, Leo buduje sieć szkół członkowskich. Zatwierdzone szkoły, które przyjęły naukowe podejście do projektowania fryzur, mogą z dumą nosić logo Accredited Pivot Point School. Tłumaczenia umożliwiają ekspansję na Puerto Rico i Europę pod koniec lat 60.

“Wiedzieliśmy, że nasza koncepcja jest słuszna i że możemy sprawić, że edukacja fryzjerska stanie się czymś, z czego skorzystają wszyscy na świecie”. – Leo Passage

1972

TWORZENIE LEPSZYCH GŁÓWEK TRENINGOWYCH

Ponieważ prestiż i wpływy firmy stale rosną, Pivot Point współpracuje z producentami w celu zaprojektowania nowych, wysokiej jakości główek treningowych, z ręczną implantacją włosów dla naśladowania ich wzoru porostu czy gęstości – oferując najbardziej realistyczne akcesoria do nauki dla uczniów I dla profesjonalistów. Partner w produkcji włosów, Pang (Pang Kam Chiu), jest bardzo wpływowy w branży fryzjerskiej i kosmetycznej i rozszerza globalny zasięg edukacji Pivot Point na Azję.

„ Wyjątkowość produktów Pivot Point polega na tym, że są one tak realne, jak to tylko możliwe. Chcemy, aby nasze główki treningowe odzwierciedlały włosy klientów. Nasze włosy są implementowane w taki sam sposób, w jaki rosną na ludzkiej głowie”. — Robert Passage, syn Leo i obecny prezes i dyrektor generalny Pivot Point International

1976

PRACA NA RZECZ BARDZIEJ
ZRÓWNOWAŻONEJ PRZYSZŁOŚCI

Leo Passage wymyśla pierwszy w historii system głowek SLIP ON. Ta innowacja pozwala stylistom na wykorzystanie jednej formy głowy z różnymi długościami, kolorami i teksturami włosów i stanowi kluczowy pierwszy krok Pivot Point w kierunku tworzenia bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

„Nigdy nie narażaj na szwank uczciwości, etyki ani właściwego postępowania”. —Leo Passage

1979

DZIELENIE SIĘ EDUKACJĄ PIVOT POINT ZE ŚWIATEM

Pivot Point otrzymuje pozwolenie od rządu USA na udział w historycznej wymianie z chińskimi nauczycielami zawodowymi. Ekipa ze szkół Pivot Point na całym świecie jako pierwsi odwiedzili Chińską Republikę Ludową po słynnej wizycie prezydenta USA Nixona. Powszechnie postrzegana jako przełom w edukacji, wymianie zawodowej i komunikacji międzynarodowej, ta historyczna wiosenna trasa otworzyła nowe granice w całym światowym przemyśle fryzjerskim i kosmetycznym.

1980

NOWE PODEJŚCIE DO EDUKACJI

Podejście naukowe Pivot Point ustanawia nowy standard w edukacji fryzjerskiej, definiując uniwersalny język projektowania i logiczne koncepcje, które wyjaśniają „dlaczego” techniki dają przewidywalne wyniki, a także „jak” je wykonać. Cztery podstawowe formy i ich kombinacje są zidentyfikowane i oznaczone kolorami, aby zapewnić spójne odniesienie. Profesorowie matematyki pomagają opracować dokładną terminologię, którą można przetłumaczyć na różne języki. Pivot Point staje się jednym z najczęściej tłumaczonych programów edukacyjnych, a jego ponadczasowe koncepcje są nadal nauczane na całym świecie.

„W Pivot Point wierzymy w metodę, która odpowiada, dlaczego coś działa. Odpowiedź na pytanie “jak” odpowiada jedynie umiejętnościom technicznym, odpowiedź na pytanie “dlaczego” pozwala na swobodę tworzenia.” — Leo Passage

1980

WIDZIEĆ. MYŚLEĆ. TWORZYĆ. ADAPTOWAĆ

Wprowadzenie systemu Modular Sculpting Pivot Point, innowacyjnego systemu włosów, który zaczyna się od modelowania głowy i przechodzi od mniejszych do większych tresek umieszczonych na poszczególnych częściach głowy, zaprojektowany do nauczania technik układania włosów od prostych do złożonych. Program został najpierw wydany dla szkolenia ze strzyżeń damskich kobiet, a następnie został specjalnie przeprojektowany, aby wspierać każdy nowy kurs podejścia naukowego w miarę jego opracowywania.

„Zwykle łączę naszą edukację projektową z muzyką. Jak uczysz się muzyki? Jedna nuta na raz. Naucz się swoich notatek i twórz kompozycje muzyczne. Projektowanie fryzur jest podobne: poznaj swoje komponenty i możesz komponować fryzury, bez względu na to, jak zmieniają się trendy”. — Leo Passage

1980

WPROWADZENIE GŁÓWEK TRENINGOWYCH
NA KONKURSY FRYZJERSKIE

Główki Pivot Point są zatwierdzone do zawodów OMC Hairworld i Worldskills. Daje to młodym projektantom możliwość konkurowania bardziej przystępnie cenowo niż profesjonaliści, którzy pracują z żywymi modelami. Leo kładzie duży nacisk na rywalizację jako kreatywne ujście dla umiejętności i rzucania wyzwań projektantom fryzur. Pivot Point będzie nadal wspierać i sponsorować konkursy na całym świecie dla studentów i profesjonalistów.

1988

PIERWSZY KOMPLEKSOWY SKLEP DLA SZKÓŁ

Udostępniając treści edukacyjne, główki treningowe i narzędzia w jednym miejscu, Pivot Point staje się pierwszym dostawcą szkolnym z jednego źródła. Opcje zestawów dla uczniów można w dużym stopniu dostosowywać i zostały przetestowane na rynku przez studentów, nauczycieli i profesjonalistów.

„Posiadanie Akademii Pivot Point i zrozumienie codziennych czynności związanych z prowadzeniem szkoły zapewnia nam wyjątkową przewagę konkurencyjną w zakresie badań i rozwoju”. — Leo Passage

1992

PIONIER W DZIEDZINIE EDUKACJI OPARTEJ NA TECHNOLOGII

Pivot Point jest pionierem edukacji wideo na interaktywnym dysku laserowym i dodaje kody kreskowe do podręczników dla uczniów i materiałów pomocniczych dla nauczycieli, aby szybko uzyskać dostęp do określonych klatek, segmentów wideo i odtwarzania w zwolnionym tempie. To innowacyjne podejście do edukacji daje nauczycielom kontrolę i ułatwia uczniom pozostawanie na właściwej drodze.

„Mówimy więc o ciągłej edukacji, uczeniu się przez całe życie dla nas wszystkich. Nasza edukacja i sposób, w jaki ją dostarczamy, wciąż ewoluuje”. — Leo Passage

1997

ZAANGAŻOWANI W CZYNIENIE ZMIAN

Narodowe Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych (NCMEC) zostaje wybraną organizacją charytatywną Pivot Point International, na czele której stoi córka Leo, Corrine Passage, a szkoły uczestniczą w ogólnokrajowych akcjach charytatywnych, aby wesprzeć misję. Pivot Point Cares for Kids™, stworzony w celu wspierania międzynarodowych wysiłków NCMEC, przekazuje ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa i zbiera fundusze, które pomagają kontynuować ważną pracę. Przez lata Pivot Point zebrał ponad 1 000 000 USD na wsparcie organizacji non-profit.

„Podobnie jak wiele szkół średnich i wyższych w całym kraju, chcemy, aby nasi uczniowie uznali znaczenie prac społecznych dla ich własnego rozwoju zawodowego”. — Corrine Passage, (1962-2012) córka Leo i starszy wiceprezes Pivot Point ds. produkcji i rozwoju systemów

1998

UZNANIE

Pivot Point zdobywa sześć nagród Best Beauty Industry Efforts for Salons – w tym Best Salon Education Industry Program, Best Print and Electronic Education oraz Best Direct to Salon Communication. Jako jedna z najbardziej uhonorowanych organizacji w branży, Pivot Point została uznana między innymi przez Intercoiffure, National Cosmetologists Association, NACCAS, City of Hope, Cosmetology Hall of Fame, HairAmerica, HairWorld i Beauty Changes Lives.

2005

PRACA NA RZECZ BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONEJ PRZYSZŁOŚCI

Pivot Point wprowadza Snap Cap, bardziej przyjazną dla środowiska główkę, eliminującą odpady i oszczędzającą miejsce. Skalpy, wymienne nakładki z włosami, eliminują wypełnienie pianką wewnątrz tradycyjnej główki.

„Znaczenie jednego modelu głowy polega na tym, że po użyciu produktu nakładkę można wymienić na ten sam model głowy. Zmniejsza to nasz wpływ na środowisko i nadal zapewnia najwyższą jakość. ” — Brandon Passage, wnuk Leo, fryzjer czwartego pokolenia i starszy dyrektor ds. zarządzania produktami do włosów

2010

NAUKA ONLINE

System nauki online Pivot Point zostaje uruchomiony. Zaprojektowany do użytku w klasie i w domu, uczniowie i nauczyciele mogą teraz uzyskać dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych w dowolnym miejscu i czasie.

„Naszym celem jest pozostawanie w czołówce strategii edukacyjnych, trendów fryzjerskich, mody i technik na całym świecie oraz dostarczanie ich za pośrednictwem najnowszych technologii i mediów, takich jak e-Learning”. — Leo Passage

2013

POSTĘPOWAĆ SŁUSZNIE

Pivot Point posiada certyfikat SA8000 dla wszystkich produkowanych przez siebie produktów do włosów, aby chronić przed pracą przymusową, zapewniać pracownikom bezpieczne środowisko pracy, szanować prawa pracowników do wstępowania do związków zawodowych i praktykować zerową tolerancję dla dyskryminacji. Kampania #LookfortheTag ma na celu uznanie główek treningowych Pivot Point, które posiadają ten certyfikat.

„Certyfikat SA8000 daje naszym partnerom pewność, że nasze edukacyjne artykuły do włosów są produkowane w usankcjonowanych warunkach. Mój ojciec często powtarzał: „Ludzie są podstawą naszej działalności”. Nasz kompas moralny musi stale kierować procesem podejmowania decyzji, w tym naszym zobowiązaniem do uczciwego przewodnictwa”. — Robert Passage

2014

Kolejna ewolucja Edukacji online

Pivot Point wprowadza LAB, przełomową internetową platformę edukacyjną stworzoną specjalnie dla branży fryzjerskiej i kosmetycznej. LAB łączy najlepsze w swojej klasie treści edukacyjne z ekosystemem współpracy, który obsługuje wiele stylów uczenia się, rejestrując postępy uczniów w ramach społecznościowej platformy edukacyjnej. Społeczności uczniów są zachęcane do współpracy i dzielenia się osiągnięciami poprzez zajęcia, gry i informacje zwrotne – zacierając granice między nauką a zabawą.

„Uczący się wolą aktywnie odkrywać informacje niż słuchać ich. Lubią współpracować z rówieśnikami, otrzymywać informacje zwrotne po drodze i oczekują, że zrobią to wszystko cyfrowo”. — Sabine Held-Perez, zastępca wiceprezesa ds. strategii i rozwoju edukacji.

2015

WSPIERANIE STUDENTÓW POPRZEZ STYPENDIA

Rodzina Passage ustanawia fundusz kapitałowy o wartości 1 miliona dolarów wraz z Beauty Changes Lives na pamiątkę założyciela Pivot Point, Leo Passage. Fundusz wspiera stypendia dla studentów i uczenie się przez całe życie, aby zachęcić studentów i profesjonalistów do kontynuowania podróży w branży beauty.

„Moja matka i ja wiedzieliśmy, że wspaniałym sposobem na uhonorowanie spuścizny mojego ojca byłoby przekazanie darowizny na rzecz Beauty Changes Lives w jego imieniu. Mój ojciec całym sercem wierzył w zapewnienie profesjonalistom z branży fryzjerskiej, kosmetycznej i odnowy biologicznej gruntownej i kompletnej edukacji w zakresie ich rzemiosła, a także tego, jak odnieść sukces”. — Robert Pasage

2016

INNOWACYJNY PROGRAM

Platforma Pivot Point Fundamentals, zaprojektowana specjalnie z myślą o środowisku cyfrowym i nauczaniu mieszanym, oferuje elastyczną i modułową bibliotekę dla kosmetologii (2016), fryzjerstwa (2018), estetyki (2020) i paznokci (2022), koncentrując się na nauczaniu studentów być odnoszącymi sukcesy profesjonalistami. Pivot Point Fundamentals to wszechstronna biblioteka edukacji kosmetycznej, zaprojektowana z myślą o pomyślnej zdawalności licencji i biegłości na poziomie podstawowym. Szerokie zaangażowanie Pivot Point w branżę profesjonalną pomaga w tworzeniu programów nauczania zaprojektowanych tak, aby uczniowie byli bardziej „gotowi do salonu”.

„Umiejętności techniczne to tylko jedna część ogólnej usługi. Nie należy zapominać o szczegółach poprzedzających usługę i po niej.” — Vasiliki Stravrakis, starszy dyrektor ds. badań edukacyjnych

2017

PRACA NA RZECZ BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONEJ PRZYSZŁOŚCI

Pivot Point wprowadza nową generację Snap Cap, Snap Cap 2. Przyjazne środowisku, bez potrzeby stosowania pianki w tradycyjnych główkach treningowych jest znacznie łatwiejsza w użyciu dzięki ulepszeniom technicznym, bez poświęcania wysokiej jakości włosów, których oczekują studenci i profesjonaliści.

„Ważne jest, aby nie tylko zmniejszać nasz wpływ na środowisko, ale także szkolić naszych klientów, aby jak najlepiej wykorzystać włosy. Z jednej główki można wykonać kilkanaście lub więcej ćwiczeń.” — Brandon Passage

2020

WPROWADZENIE DO EDUKACJI NOWYCH GŁÓWEK

Pivot Point zwiększa portfolio teksturowanych główek i oferuje szerszą gamę wzorów loków – od falistych po skręcone – dzięki czemu uczniowie mogą rozwijać bardziej zróżnicowany zestaw umiejętności i mieć pewność pracy z wszystkimi teksturami włosów.

„W Pivot Point opowiadamy się za sprawiedliwością, równością oraz sprawiedliwym i pełnym szacunku traktowaniem wszystkich ludzi. Robienie tego, co słuszne i wprowadzanie zmian na lepsze, są kluczowe dla naszych podstawowych wartości. W związku z tym zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać zmiany społeczne. Od samego początku Pivot Point stara się, aby nasze oczy, uszy i serca były otwarte na potrzeby i pragnienia społeczności kolorowych na całym świecie. Doceniamy wkład osób o innym kolorze skóry w branżę kosmetyczną i wierzymy, że dzięki nim nasza branża jest lepsza”. — Robert Passage

2020 – 2021

LEPSZE ROZWIĄZANIE TECHNOLOGICZNE

Aby wesprzeć szkoły w czasie pandemii, uruchomiono nową platformę technologiczną Pivot Point LAB 2.0. Szkoły są szybko przenoszone na nową platformę, w tym setki nowych klientów, którzy mogą teraz oferować swoim uczniom naukę na odległość.

„Rozumieliśmy, że kryzys zdrowotny związany z COVID-19 wywoła niepewność i spowoduje znaczne zakłócenia dla wszystkich, w tym dla szkół w naszej branży. Jako partner edukacyjny wiedzieliśmy, jak ważne jest wspieranie ich w tych trudnych czasach, gdy przestawiali się na zdalną naukę pozornie z dnia na dzień”. — Corey Passage, wnuk Leo, fryzjer czwartej generacji i starszy menedżer ds. marketingu cyfrowego i handlu elektronicznego w Pivot Point

2021

PRACA NA RZECZ BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONEJ PRZYSZŁOŚCI

Inspirowane edukacją i przyjazne dla środowiska główki typu Slip-On powracają do wszechstronnego portfolio produktów Pivot Point, aby dodać kolejną przyjazną dla środowiska alternatywę dla tradycyjnych główek treningowych. Całkowicie nowe wprowadzenie historycznie ważnego narzędzia edukacyjnego pozwala na zorganizowanie do 51 warsztatów w jednym pudełku wysyłkowym. Korzyści obejmują więcej włosów przy niższych kosztach, niższe koszty wysyłki i konstrukcję oszczędzającą miejsce oraz redukcję marnowania włosów dzięki specjalnie zaprojektowanemu schematowi programu nauczania.

2022- 2021

ZAANGAŻOWANY W ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNĄ

Pivot Point został doceniony przez Centrum Biznesu Rodzinnego Uniwersytetu Loyola w Chicago za wybitne wysiłki na rzecz środowiska, społeczności zawodowej, partnerów biznesowych i pracowników.

„Etyka kieruje wszystkimi decyzjami, które podejmujemy.” — Corey Passage

2022 i później….

WKŁAD W BARDZIEJ SPRAWIEDLIWY ŚWIAT

Pivot Point w dalszym ciągu angażuje się w tworzenie bardziej sprawiedliwego świata, dostarczając narzędzia i inspiracje wspierające różnorodność i włączenie całej społeczności w naszej branży. Obejmują one publikację branżowego przewodnika referencyjnego DEI-B (Diversity, Equity, Inclusion and Belonging) dla szkół, specjalnych główek treningowych, które pomogą szkołom kosmetycznym skuteczniej uczyć się o teksturach.
Obserwuj tę przestrzeń, aby poznać przyszłe kamienie milowe, innowacje i osiągnięcia Pivot Point…